Svadobné papierovačky vybavte včas
„To má ešte čas.“ Túto vetu sme si pred svadbou povedali minimálne miliónkrát. Dnes už viem, že to bola chyba, a teda naozaj obrovská chyba. Nehovorím, že by sme nakoniec nestihli niekoho pozvať alebo, že by ľudia nemali čo jesť, no slovíčkom „v pohode“, to označiť určite nemôžem. Ak chystáte svadbu, snažte sa všetko, čo sa dá, stihnúť zariadiť v dostatočnom predstihu. Tak napríklad pozvánky na svadbu alebo oznámenia, či menovky, môžete mať hotové pokojne aj pol roka pred vašim veľkým dňom. Viete ako sa hovorí, „jesť to nepýta“.
Začnite s plánovaním
Moja rada znie, že by ste si mali so svojim nastávajúcim v pokoji sadnúť aspoň tak rok pred svadbou a dohodnúť sa na tom, kto bude mať čo na starosti. Potom si vytvorte zoznam hostí. S tým totiž súvisia naozaj mnohé papierovačky. Keď budete mať jasno v tom, koho na svadbu pozvete, verte, že si uľahčíte mnoho práce. Môžete začať s tlačením pozvánok a oznámení, potom pristúpiť k tlačeniu menoviek na stoly. Môže sa vám to zdať ako maličkosť, no keď príde na lámanie chleba, teda na zariaďovanie iných vecí, uvidíte, že budete veľmi radi, že ste takéto „drobnosti“ vyriešili v predstihu.
Čo ešte, môžete vyriešiť skôr?
Okrem spomínaných vecí, ktoré rada nazývam papierovačky, pretože sú z papiera, si môžete o čosi skôr naplánovať aj iné veci. Určite nečakajte s objednaním sály a výberom šiat. Radila by som vám i to, by ste si v dostatočnom predstihu vybrali pokrmy, ktoré budete na svadbe hosťom a vlastne i sebe, podávať. Posledná rada znie, aby ste všetky, ale naozaj všetky prípravy, ukončili najneskôr dva týždne pred svadbou. Verte, že sa ešte nejaké nedokonalosti objavia a vy budete veľmi radi, že musíte riešiť len ozajstné drobnosti, ako je napríklad to, že vám vypadne jeden člen objednanej kapely, na poslednú chvíľku sa dozviete, že vo vedľajšej miestnosti bude ples hasičov a tak ďalej.