Čo preferujú lekári?
Priznám sa, že nemám chuť na každodennú návštevu lekára. Vždy sa snažím žiť a stravovať tak, aby ma moje telo nezradilo. Nemám pocit, že „má ísť do hrobu zničené „.
Miera vo všetkom- platí pre celý môj život. Všetkého tak trocha a tak trocha primerane.
Nešportujem- ale hýbem sa. Milujem turistiku a aj pešiu chôdzu. Viem. Že niekto kilometre trávi na stacionárnom bicykli. Príde mi to nevhodné pre mňa. Rozčuľuje ma to. Ak to zlé vplýva na moju psychiku- nemôže to dobre vplývať na moje zdravie.
- Lekári preferujú pohyb.
Akou formou sa ale budeme hýbať- je iba na nás samotných.
Rovnako to je aj so stravovaním. Mám pocit, že súčasťou jedálneho lístka by malo byť všetko. Mäso, vajcia, strukoviny, zelenina, cestoviny. Z času na čas aj niečo sladké- raz za čas nemôže poškodiť. Ak to prirodzene nie je každý deň.
Každý organizmus vydá v daný konkrétny deň iné množstvo energie. Tú by sme mu mali teda dať. Ak ideme manuálne pracovať- dávka jedla tomu môže odpovedať. Ak idem ale čítať knihu- nebudem do seba dávať toľko kalórii ako drevorubač.
- Strava má byť aj podľa lekárov teda vyvážená a odpovedajúca výdaju energie
Ste prechladnutý, kašlete ? Máte teplotu ? Bežíte ihneď k lekárovi pre antibiotiká ? Nerobte to! Pokúste sa najprv liečiť domácimi zaručenými prostriedkami- čajom, medom, inhalovaním. Ak teplota ale s nami trasie aj tretí deň- potom ideme k lekárovi. Toto mi voľakedy poradil starý pán doktor. „Tri dni doma- až potom ku mne! „,tvrdil. Nikdy ani hneď nepredpisoval antibiotiká. Vravel, že keď nás zmáha choroba- zbytočne zaťažujeme organizmus ešte aj návštevou lekára, kde v čakárni na nás môže čakať bacil, alebo vírus, ktorý naše oslabené telo naozaj dorazí.
- Lekár preferuje v prvých hodinách vyskúšať domácu liečbu
Koľko ľudí- toľko rôznych názorov. Koľko lekárov a liečiteľov- toľko veru aj rôznych diagnóz-
Je iba na nás, čomu veríme a čo si veru aj vyberieme..